• sri. dec 2nd, 2020

Superliga: Srdoči završili godinu pobjedom

ByWorld Inat

dec 16, 2019

Stolnotenisači Srdoča zaključili su jesenski dio prvenstva na petom mjestu HEP Superlige, nakon velike subotnje pobjede nad Dugim Selom, jednim od glavnih konkurenata za ostanak u elitnom razredu! Fantastičan i uzbudljiv stolni tenis igrao se u dvorani SRC 3. Maj, velik ulog izvukao je najbolje iz obiju momčadi. Posebno se to odnosi na sjajnog Luku Martineka koji je dvama gotovo besprijekornim nastupima u oba navrata gostujuću ekipu vraćao iz rezultatskog zaostatka u egal. Ipak, nije to bilo dovoljno da se zaustave super-motivirani Srdočani koji su u susret ušli žestoko.

Nevenu Samcu nije trebalo dugo da Srdoče dovede u vodstvo. Inače vrlo agresivnom Mateju Muratu nije dozvolio da se previše razigra te je meč odradio u tri kratka seta (11-7, 11-6, 11-6). Za stol zatim dolaze Jakov Jakelić i Luka Martinek. Jakelić meč otvara bolje, osvaja prvi set s 11-9. U drugi set bolje ulazi Martinek, no Jakelić se odličnom igrom vraća iz 5-8 u 8-8. Martinek međutim do kraja seta nije griješio, osvaja dva poena zaredom, a pri set lopti pogađa vrh mreže, s kojeg loptica pada na Jakelićevu polovicu. Doza sreće i set ide na stranu igrača Dugog Sela. U iduća dva seta Martinek je fantastičan, izutno pokretljiv i vrlo malo griješi. Pobjeđuje s ukupnih 3-1 i svojoj momčadi donosi izjednačenje.

U trećoj partiji u igru ulazi Mario Divković, koji već mjesecima “vuče” ozljedu koljena. Iako njegovi nastupi dolaze s priličnim rizikom od obnavljanja ozljede (što bi ozbiljno ugrozilo klupske ovogodišnje ambicije), Srdočani nemaju previše izbora. Bez nastupa trojice najboljih u Superligi se teško može do bodova, što se ove sezone već u nekoliko navrata pokazalo. Unatoč prilično jakim bolovima Divković se gostujućem igraču Mislavu Martineku suprotstavlja izrazito agresivnom napadačkom igrom, preuzima inicijativu u svakom poenu, i uz izuzetak trećeg seta u kojem osvaja svega četiri boda, pobjeđuje premoćno (3-1), odogravši pritom neke od svojim najboljih ovosezonskih poena. Srdoči – Dugo Selo 2-1.

Slijedi najatraktivniji meč dana. Treći, pobjednički bod Neven Samac tražio je protiv Luke Martineka, no Martinek ponovno igra gotovo bez pogreške te fantastičnom napadačkom igrom često tjera Samca u defanzivu.
S obzirom da je Samac izuzetan u pasivnoj igri daleko od stola, dvojac je gledateljima priuštio uistinu spektakularan stolni tenis, pun dugačkih izmjena. Martinek pobjeđuje u sva tri seta, te se odluka o pobjedniku odgađa za posljednju, petu partiju.

Finalni ogled ponovno je izvukao najbolje iz Jakova Jakelića, sjajnog osamnaestogodišnjaka koji iz susreta u susret pokazuje sve veću zrelost.
Njegov protivnik Matej Murat nije imao odgovora na Jakelićevu inicijativu i pokretljivost, te ostaje dojam da je treći, pobjednički bod, vrijedan mirne zimske stanke i petog mjesta na tablici došao s dozom rutine. Jakelić – Murat 3-0, Srdoči Dugo Selo 3-2.

Natjecanje u HEP Superligi nastavlja se 18. siječnja, kada Srdočima u goste dolaze aktualni prvaci Hrvatske, stolnotenisači STARR-a iz Varaždina.

STK Srdoči – STŠK Dugo Selo 3-2
SAMAC Neven – MURAT Matej 3:0 (11:7, 11:6, 11:6) JAKELIĆ Jakov- MARTINEK Luka 1:3 (11:9, 8:11, 4:11, 7:11) DIVKOVIĆ Mario- MARTINEK Mislav 3:1 (11:9, 11:7, 3:11, 11:7) SAMAC Neven – MARTINEK Luka 0:3 (7:11, 6:11, 10:12) JAKELIĆ Jakov – MURAT Matej 3:0 (11:7, 11:6, 11:5)