• sub. dec 5th, 2020

Rijeka u polufinalu Kupa: Kvarnerska bura otpuhala Dinamo! (FOTO)

ByWorld Inat

feb 5, 2020 ,

Rijeka je izbacila Dinamo i prošla u polufinale Kupa! Trenutak odluke dogodio se u 16. minuti kada je Čolak iskoristio centaršut Štefulja i sa 6-7 metara glavom pospremio loptu u sami kut Dinamovog vratara Livakovića!

Ne pamti se u Rijeci utakmica uoči koje je bilo manje optimizma među navijačima ‘bijelih’. Nad Rujevicom je još uvijek lebdila sjena katastrofe iz prvog dijela sezone kada je Dinamo na Rujevici utrpao pet lakih komada. Riječani su kiksali protiv Lokomotive u premijeri nastavka sezone, a ekipa je uoči četvrtfinala Kupa desetkovana brojnim ozljedama i bolestima. Sve to se odrazilo i na posjetu pa se na Rujevici okupilo tek oko 4.200 gledatelja što je, unatoč polarnim uvjetima, (pre)slaba posjeta za možda najvažniju utakmicu ‘bijelih’ drugog dijela sezone. Jedan od rijetkih koji je vjerovao u ekipu bio je bivši golman Rijeke Simon Sluga koji se nekoliko sati uoči susreta oglasio proročanskom objavom na facebooku: ‘Imam osjećaj da Dinamo danas ispada iz Kupa!’

‘Bijeli’ su od prve minute krenuli koncentrirano i borbeno koristeći udare orkanske bure koja je u prvom dijelu puhala u smjeru gola Dinama. Jedini ‘black out’ u domaćoj obrani dogodio se u 19. minuti kada je Kadzior ubacio, Pandur i Smolčić loše reagirali, a Petković neometan s četiri metra tukao tik pored praznih vratiju.

Iako je Dinamo imao posjed lopte, nisu uspjevali razviti igru i ozbiljnije zaprijetiti sigurnom Panduru. Riječani su s druge strane ozbiljno prijetili iz kontri. U 45. minuti Andrijašević je propustio veliku priliku iskosa dobro opalivši ali je lopta prošla malo kraj Livakovićeve vratnice.

U drugom dijelu vjetar je išao u prilog Dinamu. Udari vjetra su povremeno bili toliko jaki da su gledatelji imali priliku vidjeti raritetnu situaciju u kojoj je jedno ispucavanje Pandura završilo u korneru za Dinamo (?!)

Iako su Dinamovci napadali, Rijeka je veliku prigodu iz kontre imala i u 71. minuti. Akciju je kreirao odlični Halilović, a u završnici akcije Štefulj je iskosa pucao dijagonalno kraj vratnice.

U posljednjih 15-tak minuta gledali smo nervozne pokušaje gostiju da izjednače. Riječani su znalački čuvali vrijeme i rezultat sve do isteka pete minute sudačke nadoknade i velikog slavlja ne terenu, tribinama, a i u svlačionici.